Par Atmos

Čehu katli Atmos

Čehijas uzņēmums Atmos pašlaik ir Eiropā lielākais pirolīzes apkures katlu ražotājs, kas darbojas izmantojot cietā kurināmā gazificēšanas principu.

 

Leģendāro ģimenes uzņēmumu АТМОS 1935.gadā Čehijā nodibināja izgudrotājs- inženieris Jaroslavs Cankaržs vecākais.

 

Pašā sākumā firmas darbība tika vērsta uz gāzes ģenerācijas dzinēju ražošanu laivām un automobiļiem ar " DOKOGEN " zīmolu, kur tika izmantots tas pats gāzes ģenerācijas (pirolīzes) princips kā mūsdienu malkas apkures katlos.

 

1945.gadā АТМОS uzsāka kompresoru ražošanu, kas līdz ražošanas nacionalizācijas brīdim tika eksportēti praktiski visā pasaulē. Taču arī pēc nacionalizācijas netika apstādināti apkures katlu, gāzes ģeneratoru un kompresoru izstrādes un modernizācijas darbi, tiesa, to ražošana notika jau citās tajā laikā Čehoslovākijas firmās.

 

1980.gadā rūpnieciskajā izstādē "Praha Therm" tika izstādīti pirmie pirolīzes apkures katli uz koksnes un kokšņu atlieku gazificēšanas principa.

 

1985.gadā galvenais attīstības orientieris bija ģeneratori uz koksnes gāzes, paredzēti automobiļu, laivu un citu dzinēju darbināšanai.

 

1991.gadā ATMOS no jauna atgriezās pie pirmavotiem un atjaunoja zinātniski tehniskās izstrādes un apkures katlu ražošanu. To galvenokārt sekmēja tas, ka bija izmainījusies politiskā situācija valstī.

 

Intensīvā attīstība un jaunāko tehnoloģiju ieviešana, produkcijas sortimenta paplašināšana un ražošanas jaudu ievērojams palielinājums, izmantojot ultra modernu pamatu sekmēja to, ka šodien kompānija АТМОS ir pārvērtusies vienā no cietā kurināmā pirolīzes apkures katlu lielākajiem ražotājiem pasaulē. Pašlaik kompānijā ir izstrādāti un nodoti ražošanā jau vairāk nekā 124 cietā kurināmā pirolīzes apkures katlu tipi, ko aizsargā 15 orģināli patenti. Turklāt pirmais "Ekonomik" apkures katls tika izstrādāts jau 1962.gadā.

 

Mūsdienās trīs dibinātāja ģimenes paaudzes - kompānijas īpašnieki - strādā pie pasaules tirgus piesātināšanas ar augstvērtīgajiem pirolīzes apkures katliem, kas ietaupa ne tikai dabas resursus, bet saudzē arī apkārtējo vidi.

 

Firmas АТМОS produkcija tiek eksportēta un pārdota vairāk nekā 50 pasaules valstīs: Vācijā, Itālijā, Francijā, Zviedrijā, Austrijā, Polijā, Krievijā, Bulgārijā, Dānijā, Slovākijā, Ukrainā, Baltkrievijā u.c., kuru starpā ir pat Japāna, Dienvidkoreja un Čīle. 2013. gadā tika saražots vairāk nekā 35 000 pirolīzes apkures katlu.